PiS zapyta elblążan o potrzeby miasta

Prawo i Sprawiedliwość w Elblągu chce, aby to mieszkańcy miasta zaproponowali działania programowe do realizacji w kolejnej kadencji samorządu. Dlatego partia rusza w miasto z urnami i ankietami. Każdy elblążanin może więc złożyć własne propozycje, które być może PiS będzie realizował.

Na nietypowy zabieg zdecydowali się elbląscy działacze Prawa i Sprawiedliwości w Elblągu. Do swojego programu wyborczego chcą dołączyć propozycje mieszkańców miasta.

– Zespół programowy pracuje od października zeszłego roku a obecnie chcemy uzupełnić nasz program o propozycje mieszkańców. Nie można zamykać się w zaciszu gabinetów. Należy otworzyć się na mieszkańców i je realizować – wskazuje radny Rafał Traks.

W wielu punktach w mieście staną charakterystyczne niebieskie skrzynki z godłem miasta oraz ankiety, które będzie można wypełnić i wrzucić do urny.

Radny Rafał Traks dodaje, że PiS chce, aby to mieszkańcy zgłaszali własne pomysły na Elbląg.

– Mieszkańcy zdecydują, a My będzie narzędziami w ich rękach – dodaje Traks. – Chcemy się otworzyć na elblążan i wyjść spoza gabinetów politycznych do ludzi. Nasz program nazywa się „Elbląg Pełen Pomysłów” oraz ma być programem konsultacyjnym.

Marek Pruszak (przewodniczący Rady Miasta PiS) wskazuje, że chociaż PiS swój program wyborczy ma, chce go wzbogacić o inicjatywy elblążan.

– Szczególnie liczymy na naszą młodzież, która ma wspaniałe pomysły  na nasze miasto. Oczywiście nasza akcja kierowana jest również do starszych mieszkańców miasta – zapewnia Marek Pruszak. – Chcemy razem z elblążanami tworzyć to miasto.

15 września projekt ma się zakończyć. Wtedy elbląski PiS przedstawi swój program dla miasta, w oparciu o propozycje z ankiet mieszkańców.

Ankieta dostępna jest tu: https://drive.google.com/file/d/1KyB8TXQPkIcocEEvjCef-vTBzi54EzYS/view

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register