Plac Słowiański zyska aktywne przejście dla pieszych

Udzielone zostało zamówienie na wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem na ul. Plac Słowiański. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne EUROASFALT Sp. z o.o. z Olsztyna.

– Bardzo się cieszę, że kolejne newralgiczne miejsce zostanie przebudowane. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo pieszych. Będzie to piąte aktywne przejście w naszym mieście. Przypomnę, że pierwsze powstały w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema, a w ubiegłym roku wybudowane zostały w Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

Przejście wyposażone zostanie w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej. Posiadać będzie również inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020 w ramach Projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap III”. Całkowity koszt zadania 83,2 tys. zł. Termin wykonania robót II połowa maja 2020 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register