Plaga niszczenia wiat przystankowych. Czy taki pomysł rozwiąże problem?

Nie ma miesiąca, aby ZKM w Elblągu nie musiał naprawiać zniszczonych przez wandali wiat przystankowych. To również spory wydatek finansowy. Czy ten problem można jakoś rozwiązać? Na ciekawy pomysł wpadła sołtys niewielkiej Trzebieży.

Otrzymujemy informacje na temat zniszczonych wiat przystankowych w Elblągu. Mieszkańcy wskazują na wiele aktów wandalizmu.

Michał Górecki, rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu odpowiada, że ZKM na bieżąco monitoruje i dokonuje napraw zniszczeń wiat przystankowych, kasetonów czy słupków.

– Średnio, w ciągu roku, te akty wandalizmu kosztują Zarząd Komunikacji Miejskiej około 40 tys. zł – mówi Michał Górecki. – Okres oczekiwania na naprawę zdewastowanej wiaty trochę trwa, choćby ze względu na potrzebę zamówienia zniszczonych elementów czy też postępowanie policyjne, czyli zabezpieczenie dowodów. Jednak staramy się jak najszybciej wymienić zniszczone elementy.

Tymczasem z takimi aktami wandalizmu postanowiła walczyć sołtys Trzebieży.

Pani sołtys Trzebieży wpadła na nietypowe rozwiązanie dla regularnie dewastowanej wiaty przystankowej. Obok, dzięki środkom zewnętrznym, postawiła worek bokserki.

– Mam nadzieję, że osoby, które wyżywały się na wiacie przystankowej, dadzą teraz upust swym złym emocjom i frustracjom dnia codziennego, bijąc w worek – pisze sołtys Małgorzata Aleksandra Siemianowska.

Z dewastacją infrastruktury przystankowej zmaga się wielu zarządców infrastruktury. Naprawa zniszczeń jest wyzwaniem zwłaszcza dla mniejszych samorządów, które dysponują skromniejszym budżetem. Pewną inspiracją w tym zakresie może być działanie sołtys Trzebieży.

Przy przystanku znajdującym się przy ul. WOP zawisł… worek bokserski. – Myślę, że to konieczność. Przystanek jest regularnie dewastowany, tak samo tablica ogłoszeniowa. Mam nadzieję, że osoby, które wyżywały się na wiacie przystankowej, dadzą teraz upust swym złym emocjom i frustracjom dnia codziennego, bijąc w worek, a nie w przystanek – pisze na swoim fb Małgorzata Aleksandra Siemianowska, sołtys Trzebieży.

źródło: realnapolska.pl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register