Plan na modernizację Parku Dolinka jest. Co dalej z amfiteatrem?

Miasto przymierza się do renowacji Parku Dolinka. Ambitny plan, w oparciu o pozyskanie środków unijnych wspólnie z Kaliningradem jest. Co jednak z niszczejącym amfiteatrem? O to pytali radni podczas komisji polityki regionalnej i promocji miasta.

Plany modernizacji Parku Dolinka nie przewidują renowacji stojącego i niszczejącego amfiteatru. Na to nie ma środków finansowych. Obiekt od lat nie remontowany, został jakiś czas temu ogrodzony metalową siatką. Miasta nie stać ani na remont, ani też na rozbiórkę tego obiektu.

Według wstępnego projektu elbląskiego Ratusza sam park ma zostać podzielony na siedem stref. Strefa seniora z urządzeniami dla ćwiczeń, strefa relaksu z leżankami, strefa aktywizacji ruchowej, strefa plac zabaw z urządzeniami do zabaw dla dzieci, górka – z elementami wspinaczkowymi i zjeżdżalnią, strefa spotkań z mini sceną i stołami do ping-ponga oraz strefa obcowania z naturą.

Elbląscy urzędnicy już wcześniej wskazywali, że z dostępnych projektów unijnych, po które Miasto chce sięgnąć wspólnie z rosyjskim partnerem – Kaliningradem, nie będzie środków na renowację amfiteatru.

– Niejednokrotnie rozmawialiśmy o tym przedsięwzięciu i amfiteatr w tym projekcie był. Rozumiem, że to jest efekt małych środków. Chciałbym jednak dowiedzieć się, co miasto planuje zrobić z tym amfiteatrem. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś, bo w tej chwili już inaczej tego nie można nazwać, stało, dalej niszczało i stanowiło zagrożenie dla mieszkańców, głównie dla dzieci – komentuje radny PiS Rafał Traks.

Ratusz zaprasza również do wypełnienia anonimowej ankiety dot. korzystania z Parku Dolinka, niezbędnej do przeprowadzenia analizy popytu, koniecznej przy aplikowaniu o środki Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014-2020.

Formularz ankiety dostępny jest:

  • w wersji elektronicznej na stronie Elbląg Konsultuje:

http://konsultacje.elblag.eu/konsultacje/konsultacja/15,rewitalizacja-parkow-miejskich-maksa-ashmanna-w-ka

  • w wersji papierowej w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1.

Ankiety należy wypełnić do dnia 08.06.2018 r., wysyłając wersję elektroniczną poprzez platformę Elbląg Konsultuje, bądź zostawiając wypełnioną wersję papierową w Punkcie Informacyjnym Urzędu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register