Platforma niechętna przekopowi przez Mierzeję? „To jak autostrada bez zjazdów”

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej nie są zbyt zadowoleni z prac nad projektem przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Jeszcze niedawno narzekali, że nic się w tej sprawie nie dzieje. Teraz zgłosili szereg innych „problemów”.

Senatorowi Jerzemu Wciśle nie podoba się decyzja rządu w sprawie dróg wodnych.

– Mam nadzieję, że pozytywnym skutkiem zakończą się działania na rzecz rewizji szkodliwej i niewytłumaczalnej decyzji rządu o wyłączeniu z wykazu dróg wodnych o szczególnym znaczeniu transportowym: Międzynarodowej Drogi Wodnej E70–na odcinku między Wisła i Odrą oraz Wisły do Warszawy -przekonuje senator Wcisła. – 7 lutego ma odbyć się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych, na którym ma zostać zakwestionowana rządowa decyzja. Podważa ona bowiem sens budowy kanału przez Mierzeję i utrudni rozwój zarówno portu w Elblągu jak i portów trójmiejskich.

Poseł Jacek Protas przekonuje, że Elbląg i tak nie skorzysta na przekopie (planowany termin realizacji w 2022 roku), jeśli w elbląskim porcie nie zostaną zrealizowane kluczowe inwestycje, które wpłyną na jego rozwój. Chodzi tu o pogłębienie torów wodnych przy wejściu do rodzimego portu, oraz budowa obrotnicy dla statków.

– Nadal nie ma żadnych koncepcji czy, kiedy i za ile będą realizowane te inwestycje. Dlatego zgłosiliśmy poprawki do budżetu państwa, by przygotować środki choćby na wykonanie dokumentacji projektowej do inwestycji – mówił na konferencji prasowej w Elblągu poseł PO.

Wystąpienie posła Jacka Protasa w Sejmie w tej sprawie.

 

Budowa kanału przez Mierzeje Wiślaną nie ma racji bytu bez inwestycji w porcie elbląskim. To tak jakby budować autostradę bez zjazdów. #Budżet2018

Publié par Jacek Protas sur jeudi 11 Janvier 2018

 

1 komentarz

  • Robert Reply

    3 lutego 2018 at 00:44

    a czy ta targowica kiedykolwiek byla za czyms co bylo korzystne dla Polski

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register