Po imprezie zdemolował izbę przyjęć w elbląskim szpitalu

Policjanci zatrzymali 34-latka, który wybił szybę w izbie przyjęć szpitala miejskiego w Elblągu. Mężczyzna przyznał, że pił alkohol. Miał blisko promil w organizmie. Odpowie za zniszczenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend (z 15 na 16 maja). W niedzielę, kilka minut po północy, do izby przyjęć szpitala miejskiego przy ul. Komeńskiego w Elblągu, przyszedł mężczyzna w towarzystwie dwóch kobiet. Chciał opatrzyć rozbitą głowę. Urazu doznał podczas imprezy urodzinowej przyjaciółki.

Nie potrafił zachować spokoju w oczekiwaniu na pomoc i swoje niezadowolenie wyładował na drzwiach izby przyjęć. Kopnął w nie. Zrobił to tak “sprawnie”, że noga przeszła na ich druga stronę i utkwiła w ramie. Potrzebna była kolejna pomoc.

Tu zjawili się policjanci, zaalarmowani przez personel placówki. Zabrali delikwenta do innego szpitala, gdzie lekarz opatrzył mu głowę. 34-latek zakończył całą eskapadę w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał promil alkoholu w organizmie. Oświadczył, że na imprezie wypił pół litra wódki i upadł. Niewiele pamiętał.

Po wytrzeźwieniu nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Następnego dnia przyznał się i złożył wyjaśnienia. Zadeklarował również, że pokryje koszty naprawy drzwi. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register