Po naszych publikacjach. Program Elblążanin + nie uszczuplił Dni Elbląga?

Witold Wróblewski, prezydent Elbląga nie ukrywa, że organizacja tegorocznych Dni Elbląga była trudna. Jak twierdzi włodarz, z powodu faktu, że radni Prawa i Sprawiedliwości obcięli budżet na promocję i kulturę o prawie 600 tys. zł. Radny PiS Rafał Traks zaprzecza słowom prezydenta miasta.

– Tegoroczne Dni Elbląga są przedsięwzięciem trudnym. Radni PiS zabrali 570 tys. zł z budżetu na promocję i kulturę, ale dzięki środkom sponsorskim udało nam się zamknąć koszty imprezy w 360 tys. zł. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom głównym – firmie Meble Wójcik oraz producentowi marki Specjal, dzięki którym mogliśmy przygotować dla mieszkańców tak bogaty program  – mówił prezydent Witold Wróblewski.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/prezydent-elblaga-radni-pis-zabrali-prawie-600-tys-zl-na-kulture-to-odbilo-sie-na-dniach-elblaga/

Środki te zostały przez radnych PiS przesunięte na realizację programu „Elblążanin +”. Jednak radny Rafał Traks (PiS) zaprzecza, aby te działania radnych mogły zagrozić realizacji imprez kulturalnych w mieście, w tym Dni Elbląga.

– Poniżej zachęcam zapoznać się z wyciągiem z protokołu komisji promocji gdzie dyrektor Jocz potwierdza, że kwota przerzucona na program elblążanin plus nie uszczupla Dni Elbląga. Kwoty te dotyczyły tylko działań promocyjnych, a nie organizacji Dni Elbląga – pisze radny Traks.

Radny Rafał Traks poinformował, że w wydatkach są dwie pozycje. Jedna Biura Promocji 599 tys. zł, a druga Biura Prezydenta 130 tys. zł. Radny zapytał, na co konkretnie powyższe kwoty są przeznaczone? Jakie z tego będą zakupywane materiały, filmy promocyjne i tego typu rzeczy?

Pan Adam Jocz – Dyrektor DPiK UM poinformował, że związane to jest z kwestią przeprowadzenia kampanii promocyjnej tj. miejskich imprez, turystycznych kampanii promocyjnych oraz zakup różnorakich gadżetów promujących Elbląg. Będzie to realizacja spotów promocyjnych z relacji fotograficznych z wydarzeń miejskich – 15 tys. zł, składki na ubezpieczenia społeczne, fundusz pracy, na wynagrodzenia bezosobowe po 500 zł, zakup materiałów i wyposażenia na kampanie informacyjne obchodów świąt patriotycznych (Święto Fagi i Konstytucji 3 Maja, Święto Niepodległości, promocja miasta na targach turystycznych, wykonanie materiałów promocyjnych, publikacja oraz wydawnictwa promocyjne) – łącznie 43 tys. zł.

Na pytanie radnego Rafała Traksa, jakie to będą wydawnictwa Pan Adam Jocz poinformował, że na razie jest to plan ogólny. Są to kwestie związane z drukowaniem przewodników turystycznych np. Green Velo. Kontynuując Pan Dyrektor poinformował, że jest to zakup energii elektrycznej, reklamy bilbordowe na trasach dojazdowych, ich oświetlenie – 1000 zł oraz zakup usług pozostałych tj. realizacja kampanii promocyjnych i informacyjnych wydarzeń miejskich np. Elbląg za pół ceny, święta państwowe i patriotyczne, Dni Elbląga, świąteczne spotkania elblążan, Święto Chleba, wsparcie promocyjne wydarzeń sportowych, realizacja kampanii informacyjnych i społecznych m. in. ferie w mieście, kultura w sieci. Promocja gospodarcza tj. kampanie informacyjne, targi, publikacje i konferencje – 95 tys. zł. Promocja turystyczna Kanału Elbląskiego na targach turystycznych, wykonywanie materiałów promocyjnych z nadrukiem, wykonywanie sprzętu z nadrukiem, na działania turystyczno-promocyjne, turniej miast kopernikańskich, publikacje i wydawnictwa promocyjne, folder promocyjny planu miasta, kalendarium imprez, ogólnopolska kampania wizerunkowa miasta, portale społecznościowe, facebook, wiz zair linii lotniczych (20 tys. zł w tej chwili tyle zaplanowano na rok przyszły), pozostałe działania promocyjne. Łącznie na powyższe zaplanowano kwotę w wys. 599 tys. zł. Natomiast na zakup usług obejmujący tłumaczenia, materiały promocyjne i foldery turystyczne zaplanowano kwotę w wys. 5 tys. zł. W związku z tym, że dla wystawy stoiska potrzebny jest dobry jakościowo namiot 3×6 zaplanowano wydatek na jego zakup w wys. 15 tys. zł. Bez inwestycji, łącznie z promocją gospodarczą, jest to 684 tys. zł, przy czym 599 tys. zł jest w dziale DPiK UM”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register