Po naszych publikacjach. Rzecznik Praw Pacjenta wszczyna postępowanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Mamy efekt naszej publikacji w sprawie wypisania pacjentki ze szpitala z zaawansowanymi odleżynami. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie zapowiada wszczęcie postępowania wyjaśniającego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Kilka dni temu informowaliśmy o bulwersującej sytuacji. Starsza elblążanka została w fatalnym stanie, z okropnymi odleżynami wypisana ze szpitala do domu. Kiedy chcieliśmy dowiedzieć się o przyczynę tego stanu rzeczy, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu odmówił informacji.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pacjentka-w-fatalnym-stanie-wypisana-ze-szpitala-szpitalodmawia-informacji/

Jak już informowaliśmy, w trzech szpitalach, kobieta po udarze, nie znalazła pomocy w sprawie odleżyn. Rodzina pacjentki słyszała od pielęgniarek i lekarzy, że pacjentka jest za ciężka, zbyt otyła, aby ją ciągle przewracać.

– Pojawiły się odleżyny na dolnej części pleców i piętach. Potężne rany do samych kości – mówi synowa pacjentki.

Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu, gdy kobieta – po udarze została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

– Mama doznała udaru i trafiła do tego szpitala. Ponieważ jest osobą bardzo otyłą, dość szybko pojawiły się odleżyny. Zwracaliśmy na to uwagę, jednak słyszeliśmy od personelu, że mama jest za ciężka i nie dają rady stale jej obracać – mówi kobieta. – Zaczęliśmy robić to sami, z mężem i córką. Jednak odleżyny stawały się coraz większe.

Kobieta dodaje, że w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, zamiast udzielić chorej kobiecie opieki chirurgicznej, skierowaną ją z zaawansowanymi odleżynami do Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/skandal-w-takim-stanie-chora-kobieta-zostala-wypisana-z-elblaskiego-szpitala/

Jak się jednak okazuje, po naszych publikacjach sprawą zainteresowało się biuro Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie. W tej sprawie otrzymaliśmy informację.

W nawiązaniu do artykułu pt. „Skandal! W takim stanie chora kobieta została wypisana z elbląskiego szpitala”, który ukazał się w dniu 30 maja 2018 r. na stronie Elbląskiego Serwisu Informacyjnego http://elblag24.pl/  informuję, iż  Rzecznik Praw Pacjenta – na podstawie art. 50 ust. 3  ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta – wszczął z własnej inicjatywy postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia prawa pacjenta do świadczeń zdrowotnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 i art. 8 ustawy oraz prawa pacjenta do leczenia bólu, o którym mowa w art. 20a ustawy przez podmiot leczniczy: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu – mówi Małgorzata Siwczyńska, Radca Rzecznika, Departament Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

1 komentarz

  • Piotr Londyn Reply

    9 czerwca 2018 at 05:04

    A w d.pie maja pacjenta tak jak w kazdym innym szpitalu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register