Po pijaku, kradzionym autem bez uprawnień. Teraz ma problemy w sądzie

Policjanci zatrzymali 47-latka, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym. Jak się później okazało, mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania, a samochód którym się poruszał był kradziony.

W ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych oficer dyżurny ostródzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Ostróda kierujący pojazdem renault koloru srebrnego może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który ujawnił wskazany samochód, a w jego wnętrzu mężczyznę, który na widok policjantów próbował ukryć się na tylnej kanapie auta.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 47-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienie do kierowania. To jednak nie był koniec naruszeń prawa, które popełnił. W wyniku dalszych czynności okazało się, że pojazd którym się poruszał był kradziony na terenie kraju.

47-latek został zatrzymany, a samochód którym się poruszał odholowano na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętego uprawnienia do kierowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register