Po powodzi. Powstanie specjalny raport dla rządu

Jak informuje Radio Olsztyn, wojewoda i samorządy dotknięte ostatnią powodzią przygotują specjalny raport, który trafi na biurka kilku ministrów.  Dokument otrzymają między innymi ministrowie: spraw wewnętrznych, środowiska i rolnictwa.

To decyzja wojewody Artura Chojeckiego, który w Elblągu spotkał się z przedstawicielami samorządów, które po raz kolejny zostały poszkodowane przez wielką wodę. Wszyscy są zgodni, że potrzebne są duże zmiany i konkretne działania. Samorządowcy zwracali uwagę na bobry niszczące wały, ale też na zaniedbania przy czyszczeniu kanałów i rzek, szczególnie na Żuławach. Są też rzeki, które wcale nie są zabezpieczone przed wylaniem.

W naradzie wzięli udział przedstawiciele powiatów: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego i miasta Elbląg. Wniosek ze spotkania jest jasny: trzeba działać, bo przy każdym bardziej obfity, deszczu i silnym wietrze od morza jest gorzej.

– Raport to suma doświadczeń, nie tylko z ostatnich zdarzeń. Trafi tam gdzie trzeba – zapewnia wojewoda Artur Chojecki.

Potrzebne są niemałe pieniądze i zmiana prawa. Samorządy liczą na zrozumienie, że nie tylko przyroda jest ważna, ale także człowiek.

Więcej: https://ro.com.pl/wojewoda-i-samorzady-dotkniete-ostatnia-powodzia-przygotuja-specjalny-raport-ktory-trafi-na-biurka-kilku-ministrow/01362843

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register