Po rozboju zgolił włosy. To jednak nie zmyliło policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 27-latka podejrzewanego o rozbój na starszym mężczyźnie. Sprawca wepchnął 70-latka do mieszkania a następnie splądrował pomieszczenie. Zabrał co cenniejsze przedmioty o wartości około 3 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. 27-latkowi może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dwa dni temu na terenie Elbląga. 70-latek został zaczepiony przez mężczyznę, gdy wchodził do klatki schodowej. 27-latek poszedł za nim, aż pod drzwi mieszkania, a gdy 70-latek je otworzył sprawca wepchnął go do środka i popchnął na łóżko. Młodszy mężczyzna zaczął plądrować mieszkanie, wyrzucał rzeczy z szafek szukając co cenniejszych przedmiotów.

Z mieszkania zabrał mosiężne świeczniki, inne ozdobne elementy wykonane z mosiądzu oraz telefon komórkowy. Policjanci ustalili kto może stać za tym rozbojem i już na drugi dzień zatrzymali 27-latka.

W jego mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono przedmioty pochodzące z rozboju. Mężczyzna nie do końca odpowiadał rysopisowi. Jak się okazało, zaraz po zdarzeniu zgolił całkowicie włosy, aby nie być rozpoznawalnym.

Mimo to nie uniknął odpowiedzialności. 27-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Za dokonanie rozboju może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register