Poczta Polska kolejnym pracodawcą, który podnosi pensje

Poczta Polska osiągnęła porozumienie w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Porozumienie zakłada zwiększenie wynagrodzenia zasadniczego o 150 zł brutto od 1 marca i jednorazową wypłatę 200 zł dla pracowników eksploatacji. Takie są ustalenia pomiędzy Pocztą Polską i Organizacją Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej. 

Strony uzgodniły, że Pracownicy których wynagrodzenie zasadnicze brutto jest niższe niż 4 tys. zł, otrzymają podwyżki w wysokości 150 zł brutto na etat. Wynagrodzenia zasadnicze wzrosną od marca br. Po tej zmianie najniższe wynagrodzenie zasadnicze (bez dodatków) w Poczcie Polskiej będzie wynosić 2050 zł brutto.

– Wczorajsze porozumienie jest kompromisem między oczekiwaniami partnerów społecznych i możliwościami finansowymi Spółki. Plan rzeczowo – finansowy Poczty Polskiej na 2016 rok przygotowany jeszcze jesienią ubiegłego roku nie uwzględniał przychodów wynikających z odzyskanego kontraktu na obsługę polskiego wymiaru sprawiedliwości i m.in. w takim zakresie będzie zaktualizowany.  Zmiana dotycząca wynagrodzeń oznacza także konieczność prowadzenia dalszej restrukturyzacji firmy aby Poczta Polska mogła zachowywać stabilność finansową – podkreśla Marek Chibowski, prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Dodatkowo pracownicy eksploatacji otrzymają  jednorazową wypłatę w wysokości 200 zł brutto na jeden etat.  Pieniądze powinny zostać wypłacone  z wynagrodzeniem za marzec, czyli do 10 kwietnia.

Poczta Polska jest największym pracodawcą w kraju, zatrudniającym w oparciu o umowy o pracę. Spółka w ubiegłym roku wygrała konkurs organizowany przez Prezesa UKE na operatora wyznaczonego. Poczta Polska dysponuje infrastrukturą pocztową i logistyczną, która zapewnia sprawną obsługę klientów i jest jednocześnie jednym z elementów strategicznej infrastruktury państwa.

 

źródło: http://media.poczta-polska.pl, foto: prawo-przyciagania.maszke.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register