Pod Olsztynkiem powstaje potężna inwestycja. Dlaczego nie w Elblągu?

Tak można zapytać patrząc na potężną inwestycję, która wkrótce  ulokuje się pod Olsztynkiem. Inwestor deklaruje zatrudnienie ponad 500 osób. Z naszych informacji wynika, że jedną z rozpatrywanych lokalizacji był również Elbląg.

O tym informował nas jakiś czas temu nasz Czytelnik, twierdząc, że Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando – wraz ze swoim partnerem – firmą Hillwood planuje budowę dużego centrum logistyczne o powierzchni 130 tys. metrów kwadratowych.

– Jedną z rozpatrywanych lokalizacji był Elbląg, a właściwie tereny w okolicy naszego miasta – twierdzi nasz Czytelnik. – Tymczasem wybrano Olsztynek.

Te informacje teraz potwierdza portal propertynews.

Nowa intralogistyka centrum zostanie dostosowana do modelu biznesowego Zalando Lounge składającego się z tymczasowych kampanii oraz między innymi sprzedaży większych gabarytowo produktów z kategorii domowej. Centrum będzie obsługiwane przez dostawcę usług. W środkowej fazie inwestycji zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy.

– Zalando Lounge znacznie rozrósł się w ciągu ostatnich lat, a nowe centrum logistyczne wzmocni udany launch usługi w Polsce w sierpniu 2017 roku. Pozwoli nam ono zwiększyć nasze możliwości i jeszcze lepiej obsługiwać rosnącą bazę klientów – mówi Martin Rost, starszy wiceprezes Zalando Lounge & Outlets.

Dlaczego wybrano Olsztynek, skoro wymogi inwestora znacznie lepiej spełniał Elbląg?

Jak informuje portal propertynews, lokalizacja w Olsztynku koło Olsztyna, około 200 km na północ od Warszawy jest dla inwestycji idealna z wielu powodów: po pierwsze, miejsce znajduje się w pobliżu dwóch innych polskich centrów Zalando pod Szczecinem, a także centrum planowanego niedaleko Łodzi. Zalando może zatem wykorzystać synergię między tymi trzema centrami. Po drugie na korzyść lokalizacji przemawia, potencjał pracowników w północno-wschodniej części kraju, a także doskonała infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7.

Istotna była również silna współpraca z władzami lokalnymi.

Kluczowe znaczenie podczas końcowej rundy decyzyjnej miało zwłaszcza wsparcie ze strony władz lokalnych w starostwie olsztyńskim i Olsztynku.

– Ten projekt ma ogromne pozytywne znaczenie dla dalszego rozwoju naszej gminy. Wybór lokalizacji przez Zalando jest dowodem właściwie podjętej przez nas decyzji związanej z uruchomieniem terenów inwestycyjnych. Wiele miesięcy temu podjęliśmy wzmożone prace związane z przygotowaniem obszaru nadającego się do szybkiego zagospodarowania tak znacznej wielkości obiektem – mówi Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka.

– Możliwość budowy i inwestowania wspólnie z Zalando w Polsce to dla nas zaszczyt. Jesteśmy przekonani o ogromnym potencjale do dalszego rozwoju naszego partnera w regionie. Należy także podkreślić istotne znaczenie roli odegranej przez lokalne władze w przygotowaniu tej inwestycji. To ich profesjonalizm, zaangażowanie i wsparcie miały istotne znaczenie w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych – mówi Hubert Michalak, dyrektor zarządzający Hillwood CE.

Jak działa nasza promocja miasta i osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie inwestycji? Tym tematem postaramy się wkrótce bliżej zainteresować.

fot. wizualizacja obiektu.

 

1 komentarz

  • Adam Reply

    20 lutego 2018 at 19:47

    Nieprawda, Elbląg nie był brany pod uwagę.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register