Podejrzany o morderstwo zatrzymany na “siódemce” koło Elbląga

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednym z mieszkań w Kozienicach, gdzie ujawniono ciało młodej kobiety. Policjanci z Kozienic rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który podejrzewany był o to przestępstwo. Dzięki bardzo dobrej współpracy, z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz policjantami z Komendy Miejskiej w Elblągu, następnego dnia na drodze S7 zatrzymano 28-latka, który podejrzewany był o ten czyn.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na krajowej S7 kilka kilometrów za węzłem Elbląg Zachód w stronę Gdańska. 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wówczas policjanci rozpoczęli pościg. Podczas próby zatrzymania przez Policję, 28-latek kierujący volvo zderzył się z jednym z radiowozów. Kilkaset metrów dalej mężczyzna uderzył w tył lawety, z której spadł samochód na pojazd poszukiwanego mężczyzny. Laweta uderzyła jeszcze w auto jadące przed nią.

W sumie w kolizji brały udział 4 samochody. Na szczęście nikt z uczestników nie został ranny. A mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 28-latek został przebadany alkotestem wynik badania to 0,54 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kozienicach, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

www.mazowiecka.policja.gov.pl / kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register