Podpalanie traw jest groźne. Ogień przedostał się do stolarni!

12 kwietnia br. około godziny 18:00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu odebrał zgłoszenie o pożarze trawy przy ul. Łęczyckiej. Na miejscu okazało się, że ogień trawił nie tylko trawy i nieużytki, ale zdołał się przedostać na budynek pobliskiej stolarni.

Do zdarzenia natychmiast skierowano dodatkowe zastępy strażaków z JRG 1 i JRG 2 w Elblągu. Palące się nieużytki o powierzchni około 1 hektara strażacy ugasili przy pomocy tłumic i jednego prądu wody. Działania gaśnicze budynku stolarni prowadzone były w silosie wypełnionym trocinami. Strażacy podali trzy prądy wody w natarciu, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na rozebraniu części poszycia dachu w celu dogaszenia tlących się elementów. Na koniec obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się rozprzestrzenić  na inne pomieszczenia.

Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. W działaniach brały udział 4 zastępy PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2, łącznie 17 strażaków.

Strażacy w tym roku do pożarów traw na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego wyjeżdżali już ponad 90 razy! Każdy taki pożar nie tylko niszczy przyrodę ale stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

PSP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register