Podrobił dowód osobisty i wyłudzał pożyczki

Podrobienie wniosku o wydanie dowodu osobistego, posłużenie się podrobionym dokumentem jako autentycznym, poświadczenie nieprawdy poprzez wprowadzenie w błąd pracownika urzędu, posłużenie się danymi innej osoby, w celu wyrządzenia jej szkody osobistej i majątkowej, a w końcu oszustwo przy wyłudzeniu pożyczek internetowych – to lista czynów zabronionych, o których popełnienie został podejrzany 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, w sprawie prowadzonej przez policjantów z Komisariatu Policji w Halinowie. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie prowadzili sprawę dotyczącą wyłudzenia pożyczek w Internecie. Funkcjonariusze ustalili, że przy zawieraniu umów wykorzystano dowód osobisty wydany na nazwisko jednego z mieszkańców powiatu mińskiego. Niczym po nitce do kłębka policjanci odkryli, w jaki sposób doszło do popełnienia przestępstwa.

Podejrzanym w sprawie został 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Policjanci ustalili, że właśnie ten mężczyzna, podszywając się pod swojego znajomego, wprowadził w błąd pracownika urzędu, złożył sfałszowany wniosek i uzyskał w ten sposób dowód osobisty. Następnie, korzystając z tego dokumentu, zawarł cztery umowy dotyczące pożyczek w Internecie.

źródło: policja.waw.pl, foto: pixabay.com

1 komentarz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register