Podróbki perfum sprzedawał przez internet. Wpadł

Podrobione perfumy posiadające oznaczenia znanych światowych marek znaleźli w jednym z mieszkań na Białołęce funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą północnopraskiej komendy. 29-letni Marcin B. handlował trefnym towarem przez Internet. Mężczyzna oferował swój towar do sprzedaży po znacznie niższych cenach niż w rzeczywistości był oferowany w firmowych sklepach. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna z ustawy o prawie własności przemysłowej.

Policjanci północnopraskiej komendy zwalcząjący na co dzień przestępczość gospodarczą przeprowadzili kolejne działania związane z handlem podrobionymi towarami. Informacja, jaką uzyskali funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej wskazywała, że mieszkaniec Białołeki, za pośrednictwem Internetu oferował do sprzedaży perfumy posiadające oznaczenia znanych światowych marek. Towar ten miał być podrobiony. Policjanci bardzo szybko ustalili adres, pod którym podejrzewany mężczyzna prowadził działalność gospodarczą. Zapukali do jego drzwi. 29-latek był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych.

Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli łącznie 205 sztuk flakonów perfum posiadających znaki towarowe światowych producentów kosmetyków. Już podczas wstępnych oględzin policjanci ustalili, że zabezpieczony towar to podróbki. Operacyjni zabezpieczyli również komputer stacjonarny, za pośrednictwem którego miała być prowadzona sprzedaż nielegalnych towarów, kasę fiskalną oraz 3 telefony komórkowe. 29-letni Marcin B. został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia do obrotu gospodarczego produktów z zastrzeżonym znakiem towarowym. Ujawniony towar w całości trafił do policyjnego depozytu.

Teraz zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej mężczyźnie może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register