Podwyżki cen śmieci dla mieszkańców nie będzie

Radni miejscy nie wyrazili zgody na podniesienie cen za wywóz śmieci dla mieszkańców Elbląga. Wskazali, że prezydent Witold Wróblewski powinien szukać innych sposobów na dofinansowanie ZUO niż drenaż portfeli mieszkańców miasta.

Radni miejscy uchwalili nowe stawki za składowanie odpadów przez Zakład Utylizacji Odpadów. Zmiany cen są podyktowane wprowadzeniem przez rząd tzw. opłaty środowiskowej. W 2017 r. opłata w ZUO za odpady przekazywane do składowania wynosiła 24,15 zł od tony. W 2018 r. ta cena wzrosła do 140 zł. Natomiast w 2020 roku opłata ta będzie wynosiła wtedy aż 270 zł.

Wiceprezydent Janusz Nowak przekonywał, że jeśli nie uda się zbilansować tego budżetu (podwyżkami dla mieszkańców za odbiór śmieci) to Zakład Utylizacji Odpadów może mieć poważne problemy finansowe.

Nie przekonało to radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy wskazali, że prezydent nie powinien ratować sytuacji sięgając po pieniądze mieszkańców Elbląga. Będzie musiał znaleźć inny sposób aby zbilansować budżet ZUO.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register