Policja informuje. Tak minął weekend w Elblągu

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 360 kierujących. W 76 przypadkach prędkość z jaką poruszały się kontrolowane pojazdy była zbyt duża. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzista to 49-letni rowerzysta zatrzymany w piątek przy ul. Pocztowej. Mężczyzna wywrócił się na rowerze. Gdy policjanci zbadali jego trzeźwość alkotestem okazało się, że ma… 2,54 promila alkoholu w organizmie. Ukarano go mandatem w wysokości 2500 złotych.

Inny kierujący, tym razem citroenem berlingo został zatrzymany przez osobę, która uniemożliwiła mu dalszą jazdę i wezwała policję. 29-letni kierujący miał 1,4 promila alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania.

W niedzielę w miejscowości Brudzędy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował renault scenic. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie.  

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register