Policja opublikowała jego zdjęcie. Sam zgłosił się na Komendę

W miniony piątek (19 października) 39-letni mieszkaniec Elbląga zgłosił się do komendy i przyznał do znieważenia pomnika – Dębu Pamięci, które miało miejsce na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Grozi mu grzywna albo kara ograniczenia wolności.

Przypominamy, zdarzenie miało miejsce 22 września br. około godziny 15.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu, zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu i pomógł w jego zatrzymaniu.

W miniony piątek (19 października), kilka godzin po publikacji komunikatu w mediach, mężczyzna zgłosił się do komendy. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak powiedział zrobił to z głupoty oraz z nadmiaru wypitego alkoholu. 39-latek usłyszał zarzut z art. 261 KK.

Art. 261 KK – Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register