Policja ostrzega i przypomina o zmianie organizacji ruchu na Dąbka

 

Wszystko się wokół zmienia, zmienia się i organizacja ruchu, szczególnie po prowadzonych w Elblągu przebudowach. Dwa takie miejsca są przy ul. Płk. Dąbka na wysokości skrzyżowania z ul. Pionierską. Tam należy szczególnie zwracać uwagę na nowe oznakowanie poziome. Pasy ruchu są wyznaczone inaczej niż było do tej pory.

Ze zmianą spotkają się zarówno ci jadący w stronę centrum jak i ci kierujący się w przeciwnym kierunku czyli w stronę osiedla Zawada. Na skrzyżowaniu wytyczono dodatkowy pas do skrętu w lewo, a co za tym idzie przeformatowano pozostałe pasy zmieniając nieco ich położenie. Wszystko oznakowane jest znakami pionowymi i poziomymi, byle by tylko… nie jechać na pamięć. Wtedy bowiem z pewnością bok naszego pojazdu spotka się z innym, jadącym prawidłowo.

– Najważniejsze, aby właśnie nie jeździć „na pamięć” – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zmiany w organizacji ruchu były, są i będą. Zasady ruchu drogowego i przebudowy są po to by było bezpieczniej oraz po to, by udrażniać odcinki dróg i skrzyżowania. Tak uczyniono i w tym miejscu.

Przypominamy więc, aby jeździć wyznaczonym pasem ruchu oraz, aby bezpośrednio na skrzyżowaniu nie zmieniać pasa ruchu, którym jedziemy. Zabraniają bowiem tego przepisy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • józek Reply

    30 sierpnia 2017 at 14:32

    a co tam nowego oprócz tych ślaczków których pod śniegiem w zime nikt nie zobaczy,,,picasso drogowe i bezmyślne, wywalanie kasy, zobaczcie jaki tam kulawy asfalt i polbruk na chodnikach i w zatoce autobusowej już woda zalega,

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register