Policja z całego województwa szuka mordercy kobiety

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie opublikowała na swojej stronie komunikat, w którym zwróciła się o pomoc w znalezieniu mordercy 69-letniej kobiety w miejscowości Dobre Miasto. W tle sprawy jest przemyt papierosów zza wschodniej granicy – informuje Onet.pl.

Mundurowi wydali komunikat w sobotę i to była pierwsza opublikowana przez nich informacja na temat tego zabójstwa. Przedtem działania były prowadzone w tajemnicy przez kilka dni, bo do zbrodni doszło półtora tygodnia wcześniej – w czwartek 4 maja.

Policjanci uważają, że wiedzą jak wygląda sprawca. Co więcej, mają jego wizerunek. Znajduje się on obecnie na wolności, jednak wciąż trwają prace nad jego identyfikacją. Morderca najprawdopodobniej najpierw dotkliwie pobił, a potem udusił ofiarę w jej domu, na co wskazuje przeprowadzona później sekcja zwłok. Ciało znalazł jej krewny.

Na miejscu zbrodni odkryto kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były na nich odciski palców. Prawdopodobnie część z nich zostawił zabójca. Jak dowiedział się Onet, śledczy nie mają wątpliwości, że papierosy pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy. Z Dobrego Miasta do przejścia granicznego w Bezledach jest 57 kilometrów. Niektórzy mieszkańcy tej miejscowości trudnią się przemytem.

Mundurowi szczególnie liczą na sygnały od osób, które w dniu morderstwa znajdowały się przy ul. Jeziorańskiej we wschodniej części miasta. Wszystkie, które widziały tam wówczas cokolwiek podejrzanego, mogą wnieść coś cennego do śledztwa. Szczególnie pomocne mogą okazać się nagrania z kamer samochodowych.

Policja uzgodniła treść opublikowanego komunikatu wspólnie z prokuratorem. Nie ma w nim wizerunku sprawcy ani żadnych danych związanych z nim lub jego samochodem. Na komendzie zapewniają, że jest to świadome i przemyślane działanie, które ma pomóc w rozwiązaniu sprawy.

„Osoby, które mogą posiadać wiedzę na temat sprawcy tego przestępstwa lub w dniu 04.05.2017r. poruszały się w godzinach rannych ulicą Jeziorańską w Dobrym Mieście, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub pod nr. tel. 601457510. Policjanci zapewniają anonimowość” – gwarantują mundurowi na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register