Policjanci kontrolowali parkingi i…znaleźli narkotyki!

W miniony weekend na terenie miasta policjanci z prewencji kontrolowali niestrzeżone parkingi. Sprawdzali bezpieczeństwo pozostawionych tam samochodów. W dwóch autach zatrzymali amatorów marihuany i amfetaminy, którzy odurzali się tymi narkotykami. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tego typu kontrole należą do codziennych zadań policjantów pionu prewencji. Obydwa zatrzymania miały miejsce w piątek (24 sierpnia). Pierwsze około 19. na ulicy Orlej. Tam w zaparkowanym oplu siedział 26-latek, który „smakował” amfetaminę. Policjanci znaleźli przy nim kilka woreczków z białym proszkiem. Nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna kontrola miała miejsce około 20. na ulicy Żeromskiego. W volkswagenie passacie 27-latek upajał się marihuaną. Zapach było czuć na całej ulicy. Na widok policjantów zaczął nerwowo machać rękami. Jak się okazało, po to tylko żeby odrzucić narkotyki. Nie udało mu się zmylić mundurowych. Został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z suszem.

Obydwaj panowie odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kryminalni będą sprawdzali, gdzie zatrzymani mężczyźni zakupili zakazane specyfiki.

Aktów wandalizmu nie ujawniono.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register