Policjanci kontrolowali prędkość na drogach regionu. Co drugi kierowca jechał za szybko!

Na warmińsko – mazurskich drogach policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Prędkość”. Tylko w ciągu jednego dnia skontrolowali ponad tysiąc pojazdów. Niestety co drugi ze skontrolowanych kierowców znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

W poniedziałek (25.09.2017) policjanci drogówki przeprowadzili działania krajowe pod nazwą „Prędkość”. Są to cyklicznie prowadzone działania, w trakcie których funkcjonariusze z miernikami prędkości i radiowozach z wideorejestratorami zwracają szczególną uwagę na tych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Podczas wczorajszych działań policjanci na Warmii i Mazurach skontrolowali 1011 pojazdów. Niestety aż 509 kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla 485 z nich policyjna kontrola drogowa zakończyła się mandatem.

Nowe Miasto Lubawskie

Nowomiejscy policjanci z zespołu ruchu drogowego realizowali centralne działania ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych, gdzie dochodzi do wypadków drogowych oraz tych wskazanych jako miejsca zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W czasie trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 40 pojazdów, ujawniając aż 35 przypadków przekroczenia prędkość. W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Najpierw tuż przed godz. 8:00 w Kuligach policjanci z nowomiejskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna pędził autem w obszarze zabudowanym 106km/h. Skutkiem przekroczenia przez niego prędkości o 56 km/h było odebranie mu przez policjantów prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Za popełnione wykroczenie kierowca został ukarany mandatem karnym. Jego konto wzbogaciło się również o 10 punktów karnych.

Podobny los spotkał kierowcę forda focusa, którego zatrzymali do kontroli policjanci w Gwiździnach około godz. 17:15. W tym przypadku przyrząd do pomiaru prędkości wskazał, że auto za którego kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik jechało z prędkością 108 km/h. Warto dodać, że miejsce w którym doszło do tej kontroli było wskazywane jako miejsce zagrożone tym wykroczeniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ostróda

W trakcie takich działań i podejmowanych kontroli na jaw wychodzą także inne przewinienia osób siedzących za kierownicą. Funkcjonariusze ostródzkiej policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował 32-letni mieszkaniec gminy Ostróda. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jechał bez prawa jazdy. Mundurowi ustalili, że uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte za jazdę na tzw. “podwójnym gazie”. Kierowca odpowie za przestępstwo niestosowania się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Szczytno

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego wczoraj po południu w ciągu zaledwie 15 minut ujawnili dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Najpierw 45-latek kierował osobowym renault i rozpędził je do prędkości 105 km/m. Natomiast 42-letni kierowca skody podczas jazdy miał na liczniku 101 km/h. Funkcjonariusze odebrali obydwu panom dokumenty prawa jazdy i obdarowali ich w zamian mandatami i punktami karnymi.

Działdowo / Lidzbark

W poniedziałkowy wieczór około godz. 20:00 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Płośnica zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący autem. Mężczyzna jechał z prędkością ponad 100 km/h w obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierującemu audi mieszkańcowi gminy Lidzbark policjanci zatrzymali prawo jazdy, które teraz przekażą do właściwego miejscowo starosty. Ten zadecyduje o cofnięciu uprawnień kierowcy na najbliższe trzy miesiące.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest wciąż główną przyczyną wypadków na Warmii i Mazurach

W ciągu 8 miesięcy tego roku z tej przyczyny na warmińsko – mazurskich drogach doszło do 282 wypadków, w których śmierć poniosło 31 osób, a 353 zostało rannych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register