Policjanci kontrolują czy elblążanie noszą maseczki

Elbląscy policjanci wspólnie z przedstawicielami służb sanitarnych sprawdzają, czy nakaz zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach jest przestrzegane, przypominają też o jego obowiązywaniu. W przypadkach skrajnego lekceważenia obowiązujących przepisów przez mieszkańców, funkcjonariusze mogą wyciągać wobec nich stosowne konsekwencje.

Policjanci dzielnicowi KMP w Elblągu wraz z pracownikami Sanepidu kontrolowali m.in. domy weselne w Elblągu oraz okolicach. Skontrolowano 12 takich miejsc. Sprawdzano także obiekty handlowe pod kątem używania płynu do dezynfekcji oraz stosowania maseczek. Takie kontrole zaplanowane są na najbliższy i kolejny tydzień.

Przepisy dotyczące nakazów i zakazów związanych z epidemią wielokrotnie zmieniały się na przestrzeni miesięcy i wciąż są zmieniane, aktualizowane, usuwane i tworzone nowe. Aktualne informacje dotyczące obowiązujących przepisów można znaleźć na specjalnie w tym celu utworzonej rządowej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Jedną z najbardziej uciążliwych dla wielu osób zmian jest obowiązek zasłaniania twarzy i nosa w przestrzeni publicznej. Choć niektórzy mogą być już tym zmęczeni, to wciąż jest to najlepsze rozwiązanie, by spowolnić i ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnej dla życia choroby.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register