Policjanci kontrolują okolice szkół

Prowadzone są działania policjantów z elbląskiej drogówki. Funkcjonariusze kontrolują to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Celem prowadzonych działań jest zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. W trakcie działań funkcjonariusze elbląskiej drogówki wykorzystują mierniki prędkości, urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie oraz testery narkotykowe. Od początku roku szkolnego policjanci nie odnotowali żadnych interwencji związanych z tymi naruszeniami prawa.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register