Policjanci mogą sprawdzić Twój telefon

Może się zdarzyć, że podczas legitymowania policjanci sprawdzą również numer imei posiadanego przez osobę telefonu. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia, które zostały np. skradzione trafiają do policyjnej bazy danych. Taka kontrola pozwala określić czy urządzenie pochodzi z legalnego źródła czy też nie.

Opisywana sytuacja miała miejsce wczoraj około godziny 18.00 w Tolkmicku. Powodem policyjnej interwencji była awantura domowa. W jej trakcie funkcjonariusze podczas legitymowania sprawdzili numer imei telefonu, który posiadał przy sobie zatrzymany 52-latek. Wtedy też okazało się, że figuruje on w systemie jako utracony w wyniku przestępstwa. Telefon został zabezpieczony a 52-letni mężczyzna zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz będzie musiał wyjaśnić skąd miał wspomniany telefon i jak wszedł w jego posiadanie.

– W ciągu przykładowego weekendu policjanci weryfikują legalność pochodzenia około 20 urządzeń. Rynek wtórny powoduje, że skradzione urządzenia są wprowadzane do ponownego obiegu. Sprawdzanie numerów imei to jeden ze sposobów ich weryfikacji – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

2 komentarze

  • john Reply

    26 lutego 2019 at 16:44

    No kurwa, no nie!!! Co jest kurwa grane??? Czy to już państwo policyjne do chuja?! A gdzie nasza prywatność???? CHWDP!!!

  • ja Reply

    28 lutego 2019 at 13:31

    No właśnie, że nie mogą !!!!! w takim przypadku proście o nakaz przeszukania! potem składajcie zażalenie do sądu na czynność. sądy uchylą, posypią się dyscyplinarki to i chłopakom odechce się głupot.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register