Policjanci obserwowali pieszych i kierowców. Skończyło się na mandatach!

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” . Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez kierowców wobec pieszych oraz 10 wykroczeń, których dopuścili się piesi.

Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na oznakowanym przejściu.

Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 77 mandatów karnych, również za inne wykroczenia, w tym przekroczenia dozwolonej prędkości. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 5 kolizji, przeprowadzili 204 kontrole trzeźwości oraz zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

– Działania NURD były prowadzone wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

1 komentarz

  • sylwek Reply

    27 maja 2018 at 16:32

    Pewnie więcej kierowców niż pieszych dostało mandaty, na kierowców policja czatuje na dodatkową wypłatę… Bez yanosika to by sięnie dało jeździć

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register