Policjanci odholowywali samochody ze Starówki

Policjanci odholowali w ciągu minionego weekendu 4 nieprawidłowo zaparkowane auta. Wszystkie sytuacje miały miejsce na ul. Wigilijnej. Samochody utrudniały ruch innym użytkownikom drogi.

Wszystkie podjęte interwencje dotyczące nieprawidłowego parkowania na elbląskiej starówce były realizowane po otrzymaniu zgłoszenia do oficera dyżurnego elbląskiej komendy pod alarmowy numer 997. W wyniku zgłoszeń mieszkańców policjanci z ruchu drogowego zlecili odholowanie 4 pojazdów.

– W tym miejscu zmienione zostało oznakowanie, o co też zabiegaliśmy – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Ma to dyscyplinować kierujących i zapewnić drożność tej ulicy. Odholowanie jest konsekwencją złamania przepisów.

Kierujący, który swoim pojazdem popełni wykroczenie i jego pojazd będzie musiał być usunięty z drogi, poza postępowaniem mandatowym lub grzywną, musi liczyć się z kosztami takiego „holowania”. W Elblągu koszt usunięcia takiego pojazdu to kwota 459 złotych.

Nie tylko pozostawienie pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela jest podstawą do tzw. „holowania”. Inne okoliczności w których policja usuwa pojazdy na koszt właściciela to m.in.:

– pozostawienie pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu,

– przekroczenie wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego, chyba że istnieje możliwość skierowania pojazdu na pobliską drogę, na której dopuszczalny jest ruch takiego pojazdu,

– pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osobę niepełnosprawną,

– kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania pojazdami albo której zatrzymano prawo jazdy i nie ma możliwości zabezpieczenia pojazdu przez osobę uprawnioną do kierowania tym pojazdem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

fot. zdjęcie poglądowe

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register