Policjanci patrolują Elbląg i okolice za pomocą drona

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii, wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych czy zawracanie w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie – takie wykroczenia zostały zarejestrowane w okolicach Jegłownika na drodze k22.

To właśnie tam dochodzi najczęściej do groźnych wypadków w tym czołowych zderzeń. Powodem jest m.in. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

14 września od rana nad drogą k22 latał policyjny dron pilotowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To efekt wspólnych działań, w które były realizowane z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej komendy. Założenie: eliminowanie z ruchu kierujących łamiących przepisy dotyczące wyprzedzania. Na tej bowiem drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych właśnie nieprawidłowym wyprzedzaniem.

Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol. Za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej linii zgodnie z policyjnym taryfikatorem kierujący karany jest 200 złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych obwarowane jest ilością 10 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają kolejne, takie właśnie kontrole z użyciem drona na drodze k22.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • xxx Reply

    18 września 2021 at 16:35

    pisowskie “zomo” szuka ludzi do palowania

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register