Policjanci ruszą na „siódemkę” . Kierowcy mogą spodziewać się kontroli

Policjanci z ruchu drogowego mają zaplanowaną służbę, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, który w ten weekend będzie zapewne drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane przez kierujących.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Tak naprawdę wakacje zakończyły się z ostatnim dniem sierpnia, ale rok szkolny zaczyna się oficjalnie dopiero 4 września więc i najbliższy weekend traktowany jest jak ostatni wakacyjny.

Na drogach naszego miasta i powiatu policjanci spodziewają się zwiększonego natężenia ruchu. Funkcjonariusze będą monitorowali drogi i prowadzili kontrole drogowe.

Policjanci z ruchu drogowego mają zaplanowaną służbę, m.in. na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, który w ten weekend będzie zapewne drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane przez kierujących. Ważnym elementem działań będzie egzekwowanie od kierujących jazdy w zapiętych pasach oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Z ruchu mają być eliminowani nietrzeźwi kierowcy oraz pojazdy niesprawne technicznie. Surowo karani będą również ci kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.

Przypominamy:

Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register