Policjanci w Elblągu podsumowali długi weekend

592 badania trzeźwości kierujących w tym 5 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Co więcej, policjanci w „długi weekend” zrealizowali łącznie 240 interwencji, obsługiwali 14 kolizji drogowych oraz zabezpieczali wspólnie z Żandarmerią Wojskową takie imprezy jak obchody Święta Wojska Polskiego na elbląskiej starówce oraz koncert na Wyspie Spichrzów.

Mimo bardzo dużej liczby przewijających się osób oraz zwiększonego ruchu pojazdów imprezy odbyły się bez zdarzeń kryminalnych oraz wypadków drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Z kolei rekordzistą, który kierował pod wpływem alkoholu okazał się być 49-latek zatrzymany w poniedziałek (15.08) do kontroli w Krzewsku. Mężczyzna kierował skuterem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2024 roku. Teraz odpowie za to przed sądem a grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (14.08) Policjanci  kontrolujący pojazdy na ul. Fromborskiej zmierzyli prędkość… elektrycznej hulajnogi, którą pewien 41-latek poruszał się drogą dla rowerów. Wynik pomiaru to 49 km/h. Z uwagi na to, że taką hulajnogą można poruszać się do 20 km/h.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli  i w konsekwencji ukarany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem jest to mandat w wysokości 400zł. Pamiętajmy, aby stosować się do obowiązujących przepisów, gdyż zderzenie hulajnogi z osobą piesza może skończyć się tragicznie…

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register