Policjanci z Elbląga będą kontrolowali siłownie

Trudna sytuacja związana z pandemią wymaga od nas wszystkich odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Jednak nie wszyscy podchodzą do tego odpowiedzialnie. Policjanci każdego dnia prowadzą działania i egzekwują obowiązujące nakazy i zakazy.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy m.in. siłownie i kluby fitness funkcjonują zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tym razem do działań ruszył także policyjny dron, który przypominał mieszkańcom Giżycka o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19 , policjanci stanowczo egzekwują wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Podczas codziennej służby funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy Warmii i Mazur stosują się do obowiązujących zasad przepisów.

Osoby, które nie przestrzegają obostrzeń muszą liczyć się z konsekwencjami. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Minionej doby na terenie Warmii i Mazur policjanci odnotowali 1720 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w określonych sytuacjach. Wystawili 318 mandatów i 67 wniosków do sądów o ukaranie osób, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register