Policjanci z Elbląga podsumowali weekend

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze odnotowali 13 kolizji i jeden wypadek drogowy. Zatrzymali Az 7 nietrzeźwych kierujących. Policjanci odnotowali także 4 przypadki „50+”. Rekordzista jechał 137 km/h.

Policjanci prewencji wylegitymowali 408 osób i przeprowadzili 161 interwencji. 10 osób zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożono 50 mandatów karnych, 81 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wniosków o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali 511 kierujących. Zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista to 34-latek jadący motorowerem. Został zatrzymany na ul. Browarnej w Elblągu. Miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci nałożyli 98 mandatów, skierowali do sądu 8 wniosków, w 54 przypadkach zastosowali pouczenia. Odnotowano 89 przekroczeń prędkości, w tym 4 razy „50+”. Niechlubny rekordzista został zatrzymany przy al. Jana Pawła II. Rozpędził się do 137 km/h. Stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają o tym, że trwają działania „Wszystkich Świętych 2022”. Apelujemy do kierowców o ostrożność, wyrozumiałość i życzliwość, a także dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu, jak również stosowaniu się do poleceń wydawanych przez policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy. Zróbmy wszystko, aby każdy bezpiecznie wrócił do domu.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register