Policjanci z Elbląga przejęli potężny przemyt narkotyków

Dystrybucję środków odurzających o niebagatelnej, czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych udaremnili policjanci kryminalni z Elbląga. 44-letni mężczyzna, w którego aucie policjanci znaleźli narkotyki usłyszał już zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kara do 10 lat pozbawieni wolności może grozić 44-latkowi, w którego samochodzie policjanci kryminalni znaleźli środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przy ul. Lubranieckiej w Elblągu. W mercedesie vito, w ukrytej przestrzeni technicznej auta podczas przeszukania policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym oraz zbrylowaną substancją a także worek foliowy z tabletkami. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że są to: marihuana, haszysz, amfetamina oraz extasy. Łącznie było to ponad 24 kilograma środków odurzających oraz ponad 1100 tabletek extasy.

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Jak ustalili policjanci „towar” pochodził z jednego z krajów Unii i został przywieziony do Polski. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 800 tysięcy złotych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od 3 lat więzienia.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Sadok Reply

    15 marca 2023 at 20:07

    A kiedy to milicja zacznie łapać pedofili? Jakoś słyszę, że niektórych morderców złodziei i kłamców łapią, szkoda, że nie wsadzają do pierdla polityków. Wielki mi sukces. Żałosne. Ja chcę w końcu usłyszeć, że pedofile do pierdla trafiają, że są łapani przez milicję.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register