Policjanci z Elbląga zatrzymali…batmana

Nie tak dawno elbląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który idąc na włamanie zakładał maskę wilkołaka. Teraz zatrzymano czwórkę mężczyzn podejrzanych o kradzieże z terenu przemysłowej firmy, gdzie znajduje się monitoring. Podczas przeszukania samochodu sprawców, wśród skradzionych, metalowych elementów policjanci znaleźli też maskę… batmana.

Było po godzinie 21.00 gdy policjanci patrolowo-interwencyjni zatrzymali do kontroli osobowego seata jadącego bez włączonych świateł. Jak się okazało wyjeżdżał on z terenu firmy, gdzie zgłaszano kradzieże elementów metalowych. Pojazd znacznie przyspieszył, chcąc dostać się na trasę S7.

Wewnątrz auta znajdowało się trzech mężczyzn. Policjanci zatrzymali seata do kontroli. W jego wnętrzu znajdowało się trzech mężczyzn: dwóch 20 latków i 24-latek. Pasażerowie pojazdu zachowywali się nerwowo. Policjanci w aucie znaleźli… maskę batmana oraz metalowe elementy pochodzące z kradzieży. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 3 tysiące złotych. Dodatkowo działający w tym samym czasie policjanci kryminalni na terenie firmy skąd dokonano kradzieży zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę.

Był nim 23-latek, który współdziałał z pozostałymi mężczyznami. Był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież zgodnie z Kodeksem Karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register