Policjanci z Elbląga zatrzymali oszusta działającego metodą „na policjanta”

„I kto teraz jest frajerem leszczu…” to cytat starszej pani z policyjnego filmu „Oszukaj oszusta”. Podobne sceny i niemal taka sama sytuacja jak z filmu rozegrała się w Elblągu. Oszust, który podawał się za policjanta CBŚP został zatrzymany przez… prawdziwych policjantów.

Mężczyzna czekał na przekazanie pieniędzy przez starszą kobietę w ramach organizowanej przez siebie „tajnej akcji policyjnej”. Zamiast pieniędzy doczekał się funkcjonariuszy i można powiedzieć… sam wziął udział w zorganizowanej przez siebie policyjnej akcji jako… jej główny bohater.

Zatrzymany mężczyzna to 26-latek, który przyjechał do Elbląga po to tylko, by wyłudzać pieniądze od starszych osób tzw. metodą policjanta. Działanie to pokazane było w prewencyjnym filmie „Oszukaj oszusta”, szeroko publikowanym w mediach. Policyjna akcja przynosi skutek, bowiem jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna próbował kilkukrotnie oszukać starsze osoby, jednak napotykał na trudność, gdyż wiedziały one o tego typu mechanizmie. W końcu 26-latek sam padł „ofiarą” swojej wymyślonej akcji, na którą chciał nabrać starszą kobietę. Nie przewidział jednak zakończenia tej historii. Mężczyzna liczył na odbiór koperty z pokaźną sumą pieniędzy. I tak się prawie stało, jednak gdy tylko podjął kopertę zamiast przewidywanego zysku doczekał się… obezwładnienia przez obserwujących go niemal od początku policjantów kryminalnych.

26-latek usłyszał już zarzuty z art. 286 Kodeksu Karnego czyli oszustwa. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie. Przypominają również o tym by nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom bez względu na to za kogo by się one nie podawały.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register