Policjanci zaniepokojeni. Dochodzi do wielu wypadków drogowych

W pierwszym tygodniu sierpnia na polskich drogach doszło do 800 wypadków w ruchu drogowym. W okolicach Elbląga w tym czasie mieliśmy 18 zdarzeń drogowych dwa z nich niestety były śmiertelne.

– Naszym zmartwieniem są również duże zatory na S-7, tworzące się głownie w piątki i soboty – mówi kom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. –  Policjanci elbląskiej drogówki w tym tygodniu brali udział w działaniach ogólnokrajowych i wojewódzkich: Niechronieni Uczestniczy Ruchu Drogowego, Bezpieczny Kierowca Ciężarówki, Bezpieczna DK 22, Jednoślad,TIR.

Kontroli podlegają przede wszystkim kierujący, ale policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdów, przygotowanie do jazdy – czyli np. czy dzieci przewożone są w fotelikach, a pasażerowie i kierowca mają zapięte pasy.

Na ten aspekt bezpieczeństwa zwracał uwagę również policjant prowadzący zajęcia prewencyjne na półkoloniach. Blisko 120 dzieci uczęszczających na elbląskie półkolonie brało udział w spotkaniach z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Działania prewencyjne mają pomóc zadbać o bezpieczeństwo, a także przypomnieć o rozsądnym zachowaniu się na drogach.

– Dziś, dodatkowo poruszaliśmy temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, bo tylko w sierpniu utonęło w Polsce ponad 50 osób – mówi asp. szt. Wiktor Kaczmarek – prowadzący zajęcia.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

fot. zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register