Policjanci zapowiadają walkę z nietrzeźwymi kierowcami

Policjanci z elbląskiej drogówki zapowiadają jeszcze więcej kontroli trzeźwości kierowców. W minioną sobotę podczas działań „Trzeźwy poranek” w jednym czasie zatrzymano, aż 5 kierowców po alkoholu. Policjanci reagują na każdy sygnał i zapowiadają również kontrole pod zakładami pracy.

W ciągu jednej akcji policjanci kontrolują kilkuset kierowców pod kątem alkoholu i narkotyków. Od początku 2019 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z Elbląga sprawdzili aż 44 885 kierujących. Wśród nich 295 było pod wpływem działania alkoholu lub środka odurzającego.

Pomimo częstych działań, restrykcyjnych przepisów i surowych kar, nadal zdarzają się ci, którzy nie boją się wsiąść za kierownice „po kieliszku”, czy po zażyciu narkotyków. Funkcjonariusze mają do tych kontroli odpowiedni sprzęt i w pełni go wykorzystują. Reagują na każdy sygnał, nawet anonimowy. Dzięki temu, wielu nietrzeźwych prowadzących, zostało wyeliminowanych z ruchu. W ten sposób policjanci chronią mieszkańców przed skutkami brawurowej jazdy takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi policjanci rozszerzają kontrole trzeźwości. Oprócz tradycyjnych badań na drogach i na ulicach, będą one odbywać się cyklicznie pod zakładami pracy, urzędami, instytucjami użyteczności publicznej.

Przypominamy, że zawsze można zadzwonić pod 112 lub 997, a także powiadomić mailowo (policja@elblag.ol.policja.gov.pl) o podejrzeniach związanych z nietrzeźwym za kierownicą.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register