Policjanci zatrzymali kłusownika. Łowił ryby w Jeleniej Dolinie

Policjanci z Elbląga zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o kłusowanie na jeziorze Martwym (Jelenia Dolina) pod Elblągiem. Policję zaalarmował świadek zdarzenia, który był w tamtym rejonie na spacerze. Za kłusownictwo grozi kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat oraz przepadek sprzętu, w tym nawet samochodu, którym kłusownicy przyjeżdżają nad akwen.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę około godziny 8.00. Pod 112 zadzwonił świadek zdarzenia. To on poinformował policjantów o mężczyźnie, który kłusował na lodzie jeziora Martwe w podelbląskiej Jeleniej Dolinie.

Policjanci zatrzymali kłusownika oraz posiadany przez niego sprzęt do połowu ryb. Łowił on ryby na tzw. samołówki. Przy użyciu takiego sprzętu dochodzi często do poranienia niezłowionych ryb dlatego jest to zakazane. 19-letni mieszkaniec Elbląga odpowie za kłusownictwo. Grozi za to kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat oraz przepadek sprzętu, w tym nawet samochodu, którym kłusownicy przyjeżdżają nad akwen.

Na wszelkie przejawy aktywności kłusowników czekamy na Państwa sygnały pod numerami alarmowymi 112 oraz 997.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

3 komentarze

 • Kazimierz Reply

  12 marca 2018 at 15:37

  Czas najwyższy, unormować po nowemu i wędkarstwo. Tzw Polski Związek Wędkarski,- to instytucja tkwiąca w starym systemie. Wg niej, jak chcesz “zamoczyć kija” to zapisz się, opłać składki, wykup zezwolenie na stosowne wody. Czy to nie chore? Chcę z rodziną połowić nad rzeką, idę gdzieś tam, wykupuję winetę na jeden dzień, łowię płotkę za złotówkę ,ale zgodnie z prawem. Obecnie jest to nie możliwe! Ta Instytucja, to coś co kojarzy mi się ze związkiem łowieckim. Podobna kasta. To takie refleksje, w związku ze zdybaniem przestępcy który złowił (lub nie) trzy karasie srebrzyste.

 • Grzegorz Reply

  13 marca 2018 at 06:22

  Mylisz się, wypadałoby znać też przepisy. Jak je znasz to nabywasz kartę wędkarską. Tak samo jak musisz odbyć kurs na prawo jazdy by jeździć samochodem. Musisz wiedzieć kiedy jest tarło danej ryby. Chociażby, że teraz nie można łapać szczupaka i okres ochronny jest do 1 maja. A z takim nastawieniem to każdy by poszedł zapłacił “winetę” i poszedł w cholerę nie patrząc na środowisko. ( nie jestem z ochrony środowiska) jestem wędkarzem, który ma uprawnienia. Niestety hobby, sport jest coraz droższy, zarybiania łowisk coraz mniej. A policji gratuluję. Oby więcej takich akcji.

 • Kazimierz Reply

  14 marca 2018 at 13:28

  Nie rób z zakładania na haczyk robaka politechniki. W innych krajach można (wyjazdy do Norwegii). Twoje myślenie potwierdza, to kasta, do której trzeba należeć. Co za problem, sprzedając winetę, dołączyć kartkę co za nią można robić (łowić). Ja mam w nosie, tą Waszą organizację. Chciałbym po prostu, jak mnie dopadnie ochota posiedzieć nad wodą z kijem, jeden dzień , i tyle.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register