Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę. Prawa jazdy jednak nie stracił

41-letni mężczyzna kierujący dostawczym volkswagenem t4 został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy, ponieważ mężczyzna posiadał… dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

41-latek został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj około godziny 15.00 w Milejewie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się iż ma on 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej mężczyzna posiadł orzeczony przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Innym kierującym z „procentami” zatrzymanym wczoraj do kontroli był 27-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym Zetor. Sytuacja miała miejsce w Markusach. Policjanci zbadali mężczyznę alkotestem. Wynik badania to 0,82 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register