Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Dokonali ponad 300 kontroli drogowych. Ujawnili 61 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jeden z kierujących był zatrzymany do kontroli przy ul. Łęczyckiej gdy jechał mając na prędkościomierzu 99 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 40. Drugi jechał ulicą Nowodworską z prędkością 106 km/h czyli o 56 km za szybko. Obaj otrzymali 500 złotowe mandaty oraz zatrzymano im na 3 miesiące prawo jazdy.

Z kolei rekordzistą jeżeli chodzi o wynik badania alkotestem to został nim… motocyklista. Zatrzymany w niedzielę około 20.00 w Komorowie Żuławskim mężczyzna kierujący motocyklem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany nie posiadał też uprawnień do kierowania jednośladem.

Wczoraj przy ul. Kościuszki patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą vw golfem kobietę. Wynik badania 0,84 promila.

Osoby te odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register