Policjant, który spowodował wypadek drogowy może uniknąć odpowiedzialności?

Policjant podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym ucierpiała pięcioosobowa rodzina, wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim. Uniemożliwia to prowadzenie czynności przez prokuratora. Sprawę prowadzi elbląska prokuratura.

Jak informuje Radio Olsztyn, postępowanie w sprawie zderzenia dwóch samochodów osobowych na jednym z głównych skrzyżowań Iławy, do którego doszło na początku lutego, prowadzi elbląska prokuratura rejonowa. W toku śledztwa okazało się, że winny może być funkcjonariusz iławskiej komendy.

Na dziś zaplanowano kolejny termin przesłuchania. Policjant, podobnie jak w poprzednio wyznaczonym terminie nie stawił się w prokuraturze.

– Ta czynność była zaplanowana, jednak się nie odbyła, gdyż mamy do czynienia z kolejnym zwolnieniem lekarskim. W tej sytuacji czynności procesowe nie zostały wykonane przez prokuratora. Będziemy rozważać poddanie policjanta badaniu przez lekarzy celem ustalenia czy może brać udział w czynnościach procesowych – mówi Radiu Olsztyn zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu Jarosław Żelazek.

Jak udało się ustalić reporterom Radia Olsztyn w najbliższych dniach zostanie powołany biegły. Prokuratura zakłada, że stan zdrowia iławskiego policjanta zostanie zweryfikowany do końca lipca.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register