Policjant po służbie zatrzymał sprawców kradzieży

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale też po służbie. Gdy widzimy coś niepokojącego… reagujemy. Tak stało się w miniony weekend w Pasłęku.

Policjant, który po służbie, w sobotę (21.10) robił zakupy w samoobsługowym sklepie, zauważył dwóch 23-latków, którzy dziwnie się zachowywali. W pewnym momencie jeden z nich zdjął z półki zestaw narzędzi i zaczął pakować go do plecaka. Po chwili z tak zapakowanym towarem obaj przeszli przez kasy samoobsługowe i chcieli opuścić sklep.

Policjant wcześniej obserwował to zachowanie mężczyzn i zgłosił obsłudze sklepu. Gdy obaj przeszli ze skradzionym towarem przez linie samoobsługowych kas, razem z obsługą sklepu zatrzymał ich a na miejsce został wezwany patrol prewencji.

Jak się okazało dwaj 23-latkowie oprócz skradzionego ze sklepu towaru mieli przy sobie woreczki strunowe z narkotykami. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że jest to amfetamina. Obaj odpowiedzą teraz za kradzież oraz posiadanie substancji odurzającej. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.   

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register