Policjant ze Szwecji pojawił się w elbląskiej Komendzie

Inspektor Michał Mościcki, który na co dzień pracuje jako policjant w szwedzkim mieście Linkoping, odwiedził Komendę Miejską Policji w Elblągu. Policjant wymienił się naszywkami z elbląskimi policjantami oraz zrobił wspólne pamiątkowe zdjęcie.

We wtorek (16.04.19r) do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyszedł mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że jest kolegą po fachu pracującym w Szwecji. Jak się okazało Pan Michał Mościcki ma 42 lata, a do Szwecji wyjechał 35-lat temu jako dziecko. Od zawsze Elbląg i Polska jest w jego sercu. „Elbląg i okolice to moje rodzinne strony, tu się urodziłem”.

Jak mówi szwedzki policjant „lubię tu wracać, bo czuje się tu dobrze. Przyjeżdżam z żoną do Polski tak często jak pozwala mi na to praca” – mówi Pan Michał. „Bywam nad morzem, w Elblągu, i Trójmieście. Spędzamy tu święta Bożego Narodzenia. Teraz zostajemy na Wielkanoc, bo chcę pokazać mojej 12-letniej córce oraz 14-letniemu synowi jak w Polsce wygląda tradycja Świąt Wielkiej Nocy. Bardzo lubię być w święta w kraju”.

Michał Mościcki wymienił się z elbląskimi naszywkami „Zachowam na pamiątkę te naszywki i na pewno znajdą one miejsce u mnie w pracy, aby przypominały mi Elbląg”. Cieszę się, że zostałem tu przez was potraktowany jak kolega – mówi Michał Mościcki policjant ze Szwecji.

Do szwedzkiej policji wstąpił w 1998 roku. W tej chwili ma stopień inspektora, jest dowódcą ogniwa interwencyjnego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register