Policyjna Akcja Znicz. Incydenty w Braniewie

W trakcie ogólnopolskich działań policyjnych „ZNICZ”, na głównych trasach regionu, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy, dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Kierowcy jednak muszą pamiętać o tym, że w pierwszej kolejności to oni sami odpowiadają za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów oraz innych użytkowników dróg. Niestety są wśród nich tacy, którzy o bezpieczeństwie podczas jazdy myślą w ostatniej kolejności.

Braniewscy policjanci w trakcie pierwszych dni działań ZNICZ” skontrolowali ponad 140 pojazdów. 86 kierujących zostało rygorystycznie potraktowanych w związku z popełnianymi wykroczeniami. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na tych, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pod “specjalnym nadzorem” są piesi poruszający się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych oraz piraci drogowi. Tylko w ciągu trzech dni 2 piesi i 44 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. “Jesteśmy pomocni, ale konsekwentni” – przestrzegają funkcjonariusze, szczególnie, że deszcz i wiatr nie sprzyjają bezpiecznej jeździe.

Policjanci wyeliminowali 4 nietrzeźwych kierujących. Trzech kierujących straciło prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i będzie odpowiadać przed sądem, rowerzysta został ukarany 500 zł mandatem.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register