Policyjny pościg zakończony…awarią auta! /film/

Pewien 26-latek prowadził przez miasto swój samochód mając włączone światła drogowe. Zwrócił tym uwagę policjantów, którzy postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca jednak zamiast się zatrzymać, przyspieszył i próbował umknąć funkcjonariuszom, popełniając po drodze szereg wykroczeń. Jak okazało się powodem ucieczki był brak uprawnień i nieubezpieczone auto.

W nocy 02.11.2018 policjanci morąskiej patrolówki na jednej z ulic zauważyli opla jadącego z włączonymi światłami drogowymi, które oślepiały innych użytkowników drogi. W związku z popełnionym wykroczeniem postanowili zatrzymać jego kierowcę do kontroli. W tym celu włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Widząc to kierowca opla gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Kretowin. Policjanci ruszyli za nim.

 

 

Podczas tej próby ucieczki 26-latek poruszał się z nadmierną prędkością i popełniał liczne wykroczenia drogowe. Uciekinier kierował się w kierunku Ornety. Po przejechaniu kolejnych kilometrów auto uciekiniera zwolniło, a spod maski zaczął wydobywać się gęsty dym. Uciekinier został zmuszony do zatrzymania. Gdy to zrobił został natychmiast obezwładniony i zatrzymany przez policjantów.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 26-letni kierujący był trzeźwy. Jak tłumaczył, bał się kontroli drogowej ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto którym jechał nie jest ubezpieczone. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec Morąga odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego, w takich sytuacjach sądy orzekają zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 15 lat. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, które popełniał w trakcie ucieczki.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register