Pomagała chorym w Elblągu, sama też potrzebowała pomocy. Nie żyje Alicja Tomczyk!

Smutna informacja dotarła do naszej redakcji. Nie żyje Alicja Tomczyk – wieloletnia szefowa elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. Sama pomagała osobom chorym na choroby nowotworowe. Przegrała jednak walkę z tą straszliwą chorobą.

Pomagała kobietom chorym na nowotwory od 20 lat. Aktywnie działała w Stowarzyszeniu Amazonek. Sama, od 30 lat zmagała się z własną chorobą onkologiczną. W maju 2017 r. choroba powróciła z dużą siłą. Zaczął się wyścig z czasem i zbiórka pieniędzy na potrzebny lek.

W maju 2017 r. Tomczyk oficjalnie poinformowała o nawrocie choroby oraz prosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy na drogi lek.

„Nazywam się Alicja, od 30 lat leczę się onkologicznie (rak piersi). Obecnie mój organizm nie reaguje już na dotychczasowe metody leczenia, a „chemia” niszczy nie nowotwór tylko mój organizm. Nie ma możliwości leczenia aktualnie stosowanymi metodami w naszym lecznictwie onkologicznym. Pojawiła się jednak nadzieja!

Od lutego 2017 r. jest w „rejestrze polskich leków” nowy lek przeciwnowotworowy o nazwie Ibrance, który może mi pomóc pokonać chorobę. Lek nie jest refundowany! I tu pojawia się problem!!! Miesięczne stosowanie leku kosztuje 18 000 zł. Powinnam brać ten lek przynajmniej pół roku. Nie stać mnie na takie drogie leczenie ! Liczę na pomoc dobrych ludzi!!! Jeśli możesz wspomóc mnie, wpłać choćby najmniejszą sumę przez Fundację Rak’n’Roll, gdzie mam otwarte subkonto”.

Dziś okazało się, że Alicja Tomczyk przegrała walkę z chorobą.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register