Pomimo apeli policji i surowych kar kierowcy nadal jeżdżą „po alkoholu”

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który kierował vw golfem. W trakcie kontroli wyczuli od niego zapach alkohol. Okazało się, że mężczyzna jest pijany i w takim stanie wsiadł za kierownicę auta.

– Sytuacja miała miejsce w sobotę w miejscowości Karczowiska Górne około godziny 15.00. Tam, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 43-letniego mężczyznę kierującego vw golfem. Policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem dało wynik 1,80 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Zatrzymano mu prawo jazdy a samochód odholowano na parking strzeżony. Teraz czeka go odpowiedzialność przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności – mówi podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Mimo wielu apeli policji, organizacji społecznych oraz wysokich konsekwencji karnych, kierowcy nadal pod wpływem alkoholu prowadzą samochody.

Niedawno, w naszym materiale z Areszty Śledczego jeden z wychowawców tej jednostki mówił o tym problemie. Za kratki trafiają sprawcy wypadków, którzy prowadzili samochody po alkoholu. Są tam również realizowane specjalne programy skierowane na uświadomienie tego, że jazda „po kieliszku” nie jest czymś błahym, a konsekwencje tego mogą być tragiczne. Ponieważ sprawcy takich właśnie wypadków, nie uświadamiają często, że jazda pod wpływem alkoholu może mieć takie skutki.

Materiał z Aresztu Śledczego można obejrzeć tu: http://fakty.elblag.pl/zabil-po-alkoholu-i-stracil-wszystko-wolnosc-rodzine-i-szanse-na-lepsze-zycie-czy-uda-mu-sie-to-odzyskac/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register