Pomysł na wakacje w Elblągu? Zajrzyjcie do Galerii EL!

Przed nami dwa miesiące wakacji. W związku z tym, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na warsztaty wszystkie dzieci (indywidualnie i grupy zorganizowane), które lubią podziałać na luzie i wyżyć się artystycznie. Codziennie, od poniedziałku do piątku będziemy inspirować się sztuką oraz fragmentami bieżących wystaw, aby stworzyć własne sztuko-twory.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w wakacyjnym cyklu oraz godziny spotkań znajdują się na stronie internetowej https://galeria-el.pl/edukacja/
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy na warsztaty poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl
Dzieci poniżej siódmego roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.

PROGRAM:

TYDZIEŃ PIERWSZY „NATURALNIE, ŻE KULTURA”
27.06.-1.07.2022 (warsztaty w CS Galeria EL)
W pierwszym tygodniu wakacji (hura!!! w końcu!) zapraszamy na wygrzane przez słońce, pachnące bujną roślinnością spotkanie ze sztuką i naturą.

PONIEDZIAŁEK 27.06.2022
„TANIEC PATYKÓW”
Zainspirowani zielonością galeryjnego dziedzińca wykonamy własne, mobilne konstrukcje z patyków, liści, sznurków, traw i nasionek. Zasadzonymi dziełami będziemy się opiekować przez kolejne dni sprawdzając, jak przemienia je natura. Zerkniemy też na wystawę Tomka Kawiaka i podpatrzymy, jakich nietypowych materiałów można użyć do tworzenia obiektów sztuki

WTOREK 28.06.2022
„W CIENIU DRZEW”
Na warsztat weźmiemy wszystko co rzuca cień, zostawia ślad. Ze światła, cienia i nietypowego śladu stworzymy serię prac plastycznych

ŚRODA 29.06.2022
„NAJPIĘKNIEJSZA MARCHEWKA ŚWIATA”
Odbędziemy podróż po dziejach sztuki – od Arcimboldo po współczesnych uhonorowanych nagrodami fotografów kulinarnych – poznając artystów i artystki, dla których rośliny to podstawowy budulec dzieła sztuki. Następnie z pomocą przyrody, stworzymy własne prace

CZWARTEK 30.06.2022
„Z BLISKA I Z DALEKA”
Przyroda pod lupą lub wręcz mikroskopem to odrębny kosmos. Mikrokosmos. Podczas warsztatów stworzymy mandale inspirowane kosmicznymi roślinnymi kształtami. Potem zerkniemy na niebo i stworzymy wspólną historię, którą zilustrujemy w nietypowy sposób

PIATEK 1.07.2022
„ZIELNIK GALERNIKA”
Pobuszujemy po dziedzińcu Galerii. Przetrzepiemy chaszcze. Najciekawsze okazy roślin utrwalimy na kilka sposób tworząc unikatowy zielnik nowoczesnych fanów i fanek przyrody

TYDZIEŃ DRUGI „SZANOWNA PIĄTKA”
4.07-8.07.2022 (warsztaty w CS Galeria EL)
W drugim tygodniu wakacji zawrzemy bliższą znajomość z gwiazdami świata sztuki, których dzieła gościły kiedyś lub goszczą aktualnie w murach Galerii EL. Zainspirowani osobowością i dorobkiem artystycznych sław stworzymy swoje własne prace.

PONIEDZIAŁEK 4.07.2022
„WSZYSTKIE NASTROJE ARTYSTY”
Podczas warsztatów dowiemy się, jaki wpływ na twórczość mają nasze uczucia. Poznamy sympatycznego Pana Zdzisława Beksińskiego i zerkniemy na jego mroczne, tajemnicze obrazy i fotografie. Pobawimy się w detektywów tropiących emocje. W międzyczasie przelejemy nasze uczucia na kartki, tworząc serię prac plastycznych.

WTOREK 5.07.2022
„PIĘKNA (?) NIEZNAJOMA”
Kim jest Ewa Juszkiewicz, której obraz wystawiony na aukcji Christie’s pobił w tym roku kolejny rekord i został sprzedany za – uwaga – prawie 7 mln złotych? Co przedstawiało licytowane dzieło? Tego wszystkiego (a nawet więcej) dowiemy się podczas warsztatów. Będzie też czas na stworzenie kolażu inspirowanego dziełami artystki oraz… prawdziwą licytację!

ŚRODA 6.07.2022
„JEANSY I ROCK’N’ROLL”
Jaka muzyka (a może cisza?) nakręca artystów do działania? I czy materiały w których pracują wydają jakiekolwiek dźwięki? Podczas warsztatów, zainspirowani m. in. wystawą prac Tomka Kawiaka, będziemy nasłuchiwać, szurać i pukać. Wszystko po to, aby stworzyć muzyczny hit, a także dzieło wydające dźwięki.

CZWARTEK 7.07.2022
„STROICIELKI MIN”
Senna, przerażona, radosna, zamyślona. Spośród dzieł Kingi Kosacz-Drozdek wybierzemy te dla nas najciekawsze i stworzymy dla ceramicznej bohaterki cały jej świat. Imię, rodzinę, ulubioną potrawę, hobby. Całość zamkniemy w unikatowej książeczce.

PIĄTEK 8.07.2022
KOBIETA-ORKIESTRA
Czym dokładnie zajmuje się artysta i jak to możliwe, że jedna osoba łączy w sobie tyle talentów? Podczas warsztatów poszukamy cech wspólnych z niezwykle utalentowaną polską artystką Magdaleną Abakanowicz. Zainspirowani jej pracami stworzymy: tkaninę jakiej świat nie widział oraz miniaturową formę przestrzenną w której ukryjemy dzikiego zwierza.

TYDZIEŃ TRZECI I CZWARTY
„FORMALNIE TO TEŻ ZABAWA” – Zajęcia bezpłatne
11.07.2022, 13.07.2022, 18.07.2022, 20.07.2022 // 12.00 – 13.00 X 4 spotkania
„Formalnie to też zabawa” to spotkania z mieszkańcami w każdym wieku, w przestrzeni miasta, przy wybranych Formach Przestrzennych. Oprowadzanie po wybranych formach połączone będzie każdorazowo z akcjami – animacjami.

Działanie zrealizowane będzie w ramach projektu „Formy <<parkowe>> Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych”.
Ponieważ spotkania „FORMALNIE TO TEŻ ZABAWA” odbywać się będą na świeżym powietrzu- ich zaistnienie uzależnione jest od warunków pogodowych. Prosimy o śledzenie naszej strony internetowej oraz FB, aby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami terminów spotkań.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register